Anonym

4. března 2007 v 16:14 | Stopař
Tak jsem si udělal čas a přečetl si radniční zpravodaj a s potěšením musím konstatovat, že jsem se dostal až na titulní stranu. Osoba autora a jeho názory nejsou pro mne zrovna ideální představou, ale máme demokracii a svobodu slova, kterou ctím a jsem jejím maximálním zastáncem.

K anonymitě jsem se již několikrát vyjadřoval v osobních emailech, které dostávám ve velice hojném počtu, proto tuto tematiku nebudu řešit znova a považuji za vyčerpanou. Na většinu komentářů, které vyjadřují názory čtenářů, se snažím reagovat a diskutovat s autorem, což do jisté míry snižuje negativní význam anonymity samotné. Věřte, že tento způsob je volen po pečlivém zvážení a je výsledkem několika důležitých počátečních podmínek, které ve většině nebyly voleny mnou.
Vytrhávání věcí z kontextu se snažím předcházet a většinou, což bylo několikrát zdůrazněno, se právě tyto věci do kontextu snažím vkládat. Jistě chápu, že tyto kontexty je mnohdy lepší právě vytrhnout a celá věc pak vypadá právě tak, jak chce pisatel nebo původce myšlenky. Je nanejvýš zřetelné, že právě ze strany majitelů opačných názorů, jsou věci vytrhávány z kontextu a dochází k opomíjení celkového významu věci. Toto je pro mě viditelné z komentářů a vyjádření těchto osob. Nechci za to nikoho odsuzovat nebo hodnotit, k hodnocení je právě to konkrétní vyjádření a hodnotitelem jeho čitatel (komentátor).
Nevím nic, nebo vím hodně málo, akorát pak nechápu, když nic nevím nebo vím velice málo, jak je možné, že vzbuzuji takovou míru nevole a obav, že jsem se dostal na titulní stránku. Mnohdy je použita nadsázka ve formě fantastických konstrukcí, která spíše vzbuzuje úsměv nad svojí nemožností existence v reálném světě, někdy je pochopena, někdy ne a možná to někdy vlastně už asi není ani nadsázka, ale realita, kterou zná jenom ten nejzasvěcenější a právě proto se ozývá. Toto je možná prapůvodcem všech negativních ohlasů a zdroje obav o nedostatek objektivnosti.
Závěrem bych velice rád poděkoval naší JEDNIČCE za provedenou propagaci, která se již projevila na návštěvnosti stránek a množství osobních emailů vyjadřujících podporu, ale i opačný názor, který je potřebný ke každé diskuzi. Jsem rád, že vše běží jak má a že jsou všichni spokojeni, jenom mi na mysli vytanulo staré české přísloví o potrefené huse, ale to je opět jenom moje fantastická konstrukce vytrhávající věc, o které vím velmi málo nebo vůbec nic, z kontextu a vytvářím tak opět prostor pro dohady a spekulace. Důležité je, že existuje někdo, kdo ví vše, ke všem věcem přistupuje objektivně a hledá vždy tu správnou pravdu, ale není to vlastně další konstrukce a fantasmagorie?
Váš
Stopař

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DSunny DSunny | 4. března 2007 v 20:11 | Reagovat

Velice trefné...

2 Ucho Ucho | 4. března 2007 v 20:29 | Reagovat

Vzkaz pro pana Kovarika, zminovanou jednicku, v reakci na precteny uvodnik:

Tak obcanum vsechno vysvetlujte dobre, tak aby bylo vzdy jasne, o co jde a jak se veci maji. Kdyz ale se v zapisech ze zasedani rady nebo zastupitelstva mnohdy doslechnu (jelikoz jsem jen ucho), ze - kdyz si matne vzpomenu s nechuti hrabat se prave ted v uz jednou proctenych zapisech - napriklad "odmeny pro pracovniky oddeleni" toho a toho "byly odsouhlaseny ve vysi navrhovane vedoucim odboru" tim a tim a nedozvim se coby obcan ze zapisu, kolik a za jakou specialni praci ty penize dostali, tak si o tom muzu udelat svuj obrazek - a to, ze se na meste mlzi (a nebudu se preci pokazde osobne dodatecne informovat a telefonicky nebo jak se doptavat). A samozrejme nejde jen o tenhle pripad a odmeny. Zamyslete se nad informacemi, ktere poustite ven. Vzdyt jsou mnohdy neuplne a nedostacujici!!! Pak se nestane, ze by vam vadil nejaky anonym, protoze nebude mit do ceho ryt. Ono bude vzdycky do ceho ryt, ale kdyz si lide udelaji ucelenejsi obrazek, pak budou moci relevantneji posuzovat vase jednani. (z ceho si obrazek maji delat dnes, skutecne netusim a bezneho obcana, ktery nema enormni zajem o deni ve meste at uz z jakychkoli duvodu, a tedy ze nema cas dohledavat, je mi uprimne lito) Lide by byli daleko spokojenejsi a vy byste udelali vice pro "spokojeny zivot v nasem meste", jak nam ho vzdy uprimne preje na konci uvodniku pan Neumann, kdybyste konecne zacali jednat transparentne. Je zajimave, ze vedeni rika, ze transparentne jedna, ale mnoho, a podotykam, ze mnoho mistnich i nemistnich si to nemysli. V povidanich s mnohymi jsem to totiz slyselo. Neni to trochu zvlastni? A neni na case s tim neco udelat? No, ono je, myslim, uz trochu pozde... Ale jak se rika: Lepsi pozde nez nikdy. Tak s chuti do toho, pul je hotovo!

3 Martin Martin | 6. března 2007 v 18:34 | Reagovat

Ten pán z úvodníku je fakt prvním místostarostou? Proboha, zač je tohle město trestáno?

4 Carlos Carlos | 7. března 2007 v 13:34 | Reagovat

Třeba bylo v koaliční smlouvě, že nový místostarosta nesmí být chytřejší než Koudelka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama