No teda!

7. února 2007 v 11:07 | Stopař
Tak už mě nepřekvapí spousta věcí, ale pořád jsou věci, nad kterými zůstává rozum stát. Stále omílané téma naší krásné nemocnice, je opět na stole, ale ne za 5 v českých, nýbrž za 10 v českých!!!

Nemůžu a teď už ani nechci věřit, jakýmkoliv obhajobám na téma nákupu NsP Mělník. Připadá mi, že si z nás někdo dělá legraci a že jsme všem pro smích. Pan Koordinátor akce se zde obhajuje vizí fungující městské nemocnice, kterou chce ve prospěch města získat. Upřímností v tomto směru nešetří, další se v tisku vyjadřují v duchu spasitele města a záchrany zdravotnictví v oblasti Mělnicka a všichni pak svorně opomíjí fakt, kolik tento druh zábavy bude stát naše město, že peněz už teď není nazbyt a že bude téměř nemožné nemocnic z městského rozpočtu financovat. To už jsem však psal v předchozích příspěvcích.
Sám tomu ovšem nikdo z nich nemůže a ani snad nevěří. Po prostudování materiálu z jednání STATEČNÝCH zůstává rozum stát. Má zde ještě někdo trochu soudnosti a úcty k voličům? Představa nákupu nemocnice za cenu 10 mil. Kč se, mě osobně, zdá bláhová a hlavně ne férová. To přece nikdo, ani ty NEJVYVOLENĚJŠÍ už nemůžou myslet vážně. Cena nemocnice při prodeji je minimálně 85 mil. Kč a cena při rozprodeji se určitě bude blížit 200 mil. Kč. Toto už není NEUPŘÍMNÉ, ale toto je už na hranici dobrého vkusu. Můj názor je, že nabídka není podána s cílem nemocnici získat, ale s cílem pouze projevit UPŘÍMNÝ zájem o její koupi.
Tvrzení o skutečném zájmu získání nemocnice a její podpoře je v kontextu těchto informací velice nevěrohodné. Spíše než skutečnou šanci na úspěch připomíná ztrátu času a hlavně peněz vynaložených na její získání. Jak jinak, STATEČNÍ z města museli VYVOLENÝM okamžitě navrhnout společnost, která zpracuje podklady pro výběrové řízení v ceně 200 tis. Kč. Tyto peníze, při uvedené nabídkové ceně, představují pro město téměř jistou ztrátu. Není až tak divné, že jedním z představitelů této společnosti je neúspěšný kandidát na VYVOLENÉHO za B tým. V neposlední řadě je děsivá představa stavu, kdy město neumí vypracovat přihlášku do výběrového řízení a k tomu příslušné podklady, ale je tolik troufalé, že se cítí být tím NEJLEPŠÍM MANAŽEREM MĚSTA a řídit nemocnici.
Jedinou možnou variantou je ta, že město chce prostě a jednoduše udělat to, co udělali VYVOLENÍ z vyššího územně správního celku. Až nemocnici získá, přihodí pár na stole v českých, najde nějakou lepší kavku než je samo a s mírným ziskem ji prodá nebo pronajme. To ale bohužel se spasením a podporou obecního blaha nemá nic společného a výsledek zde pravděpodobně bude stejný jako když město nemocnici nezíská.
Tento příspěvek není pro smích, osobně mě to trápí, ale nemůžu se nevyjádřit na toto ožehavé téma, kde bohužel důvod k smíchu a nadsázce není. Nesouhlasím žádnou formou správy nemocnice městem a myslím si, že máme dost jiných problému, které musíme řešit. Je tristní, že jsme se stali součástí takovéhle hry, kdy někdo není schopen vysvětlit nepopulární kroky a podat k nim objektivní stanovisko.
Váš
Stopař
P.S. Píši tento článek cíleně před finálním rozhodnutím VYVOLENÝCH, doufám totiž, že alespoň někteří z nich procitnou a budou se schovat dle slibu, který vykonali na úvod svého působení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 patočka patočka | E-mail | 7. února 2007 v 20:16 | Reagovat

Víte o tom, že popisovat danou situaci fragmentovitě a zaujatě není dobré ? Už jednou jsem Vám psal, že máte dobré informace, ale zacházíte s nimi tak jak se Vám zrovna hodí /voda a hokej/. Poprvé to mohlo vypadat, že jsem se mýlil. Teď jste mě však přesvědčil o tom, že Vám jde pouze o to jak napadat jakákoli rozhodnutí vedení města - prostě jen tak kritizovat. Nevěřím tomu, že Vaše informace jsou neúplné, ale i přes to se Vám pokusím něco objasnit. Spíš než vám - ostatním - Vy to víte. Začnu částkou 200 tis. - město skutečně neumí vypracovat přihlášku k soutěži - jde o celkem složitou záležitost v oblasti ekonomické a hlavně zdravotnické. To uznal i zadavatel soutěže a termín pro předání přihlášek posunul o měsíc.

Jak jistě víte jde zde o majetek v hodnotě cca 200 mil. Kč a to není žádná sranda. Vy jste někdy kupoval něco za 200 mil.Kč.? - já ne.

Pokud se týká navrhované ceny - 10 mil Kč - za nemocnici - je to skutečně málo - víte o tom, že je potřeba v nemocnici investovat - třeba do tzv. Gabčíkova a do vybavení? Víte o tom, že ve výběrovém řízení není rozhodující jen částka kterou zájemce za nemocnici dá, ale i částka, kterou zájemce bude investovat? Víte vůbec něco o tom co se kolem nemocnice skutečně děje? Myslím si, že ne.Zatím však není vůbec jasné jakou nabídku město nakonec dá. To bude záležet na zastupitelích. Pokud si myslíte, že je to pouze alibi a že město nemocnici nechce - tak je to Vaše právo. Já do hlav ostatních nevidím. Vy ano? Já jsem přesvědčen o tom, že by město tuto nemocnici mělo získat a smysluplně jí provozovat. Víte o tom, že třeba v Roudnici, Turnově nebo v Jablonci to tak funguje ? Skuste prosím místo napadání přijít s něčím konstruktivním. To je, ale bohužel vždy těžší než se pouze trefovat do toho co se mi nelíbí nebo co nechápu a myslím si, že na to mám. Pokud je Vám méně než 20 let - tak je to omluvitelné. Pokud je Vám více než 30 let, tak se prosím nad svým chováním zamyslete nebo využíjte služeb nemocnice - dokud je poskytuje v tomto rozsahu.

Ještě se vrátím k firmě, která má vypracovat podklady. V našem volebním programu byla podpora mělnických podnikatelů. Jsem tedy rád, že tuto zakázku dostala firma z Mělníka. Jinak Vás mohu ubezpečit o tom, že běžná cena za tuto práci se pohybuje v % z ceny objektu a to by město stálo o trochu víc.

Můžete mi taky prosím napsat, jak jste přišel na cenu 85 mil. Kč - už jsem slyšel lecos, ale toto ještě ne.

Váš věrný čtenář a kritik - Patočka

2 Stopař Stopař | E-mail | 7. února 2007 v 21:08 | Reagovat

Tak bych možná ukončil tuto debatu, která se posunula trošku někam jinam než bylo cílem. Nechci, aby se město staralo o nemocnici a plýtvalo na to své finanční prostředky. Nepovažuji samosprávu za dobrého správce majetku. Chci, aby nemocnici získal soukromý subjekt, který v ní provede nutné změny, třeba i za cenu omezení péče, a  hlavně péči v ní zkvalitní. To je vše, co v tomto směru budu publikovat na tomto webu. Nestojí mi za to, slovíčkařit a hledat marginální chyby v situaci, kdy je pomíjen celkový kontext.

Stopař

3 patočka patočka | E-mail | 8. února 2007 v 8:14 | Reagovat

vcelku rozumný názor

4 Ucho Ucho | 8. února 2007 v 20:09 | Reagovat

Souhlasim se Stoparem v komentari c. 2 s panem Patockou v komentari c. 3. Takme napada... neni dulezite vyhrat, ale zucastnit se. Ono to jde sice trochu mimo, ale prijde mi to vtipny:)

5 Lucie Lucie | 12. února 2007 v 18:42 | Reagovat

Stopaři nemáš nové info o zájemcích? Myslím mimo Mediterry...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama