Únor 2007

Pohádka o bloudících poutnících

16. února 2007 v 10:11 | Stopař
Za sedmero horami, za sedmero řekami bylo nebylo malé městečko. Bylo nebylo krásné na břehu řeky, na kopci a bylo odevšad vidět. Byl nebyl tam zámeček, byla nebyla tam vyhlídka, ze které bylo vidět zemi mlékem a strdím oplývající. Všichni žili spokojeně, někdo však spokojeněji než ostatní. Všichni se měli rádi, někdo se však měl více rád a někdo méně. Žil byl tam král a jeho poradci, žili byli tam jejich poddaní a také tam byli různí poutníci, kteří jezdili právě na krásnou zemi mlékem a strdím oplývající se dívati. Trefili vždy, městečko bylo vidět z veliké dáli, každý ho poznal na sto mílí, dokonce i když pršelo, sněžilo nebo byla mlha. Poutníci a zbloudilí kupci tam vždy našli útočiště v době nečasu a nevlídných podmínek. Mnohdy krásná "panoramata" zachránila život i starousedlíkům či malým dětem, kteří hledali svůj ztracený domov.
Jeden den se však stala velice zvláštní věc. Poutníci a kupci přestali hledat útočiště, začali se ztrácet nebohé děti, nikdo městečko nenavštěvoval. Všechny to velice mrzelo, truchlilo se a lkalo, že městečko už není, co bývalo. Nedivil se nikdo, když vyjel z městečka a když se vracel nemohl najít cestu do svého útulného domova. Neviděl a nemohl najít cestu, chybělo jim staré známé "panoramato". Neviděli městečko, nemohli ho najít a netrefili. Ve městě se usídlil někdo, kdo nekoukal a nedbal. Nebylo vidět, postavil tam GARÁŽ.
Teď už je vše skoro jako bývalo, poutníci už totiž vědí, co mají hledat. Hledají GARÁŽ. Do městečka proudí zase trochu více lidiček, ale ty "panoramata".
Stopař

Cukrovarský ples!

16. února 2007 v 9:03 | Stopař
Není to již tak divné, ale pořád nad tím zůstává rozum stát. Naše město má svůj tradiční ples, což není zas tak divné, ale místo jeho konání je vskutku na zápis do análů města.

No teda!

7. února 2007 v 11:07 | Stopař
Tak už mě nepřekvapí spousta věcí, ale pořád jsou věci, nad kterými zůstává rozum stát. Stále omílané téma naší krásné nemocnice, je opět na stole, ale ne za 5 v českých, nýbrž za 10 v českých!!!

Napraveno !

7. února 2007 v 9:27 | Stopař
Vážení čtenáři,
jak sami vidíte, vývěska s rozhodnutími našich STATEČNÝCH je již v odpovídajícím stavu a aktualizovaná. Jsem rád, že tomu tak je a samozřejmě předpokládám, že stránky již dosáhly takového významu, že přímo ovlivňují chod našeho městečka. Doufám, že tak bude jednáno i do budoucna a každý problém, který zde bude zmíněn, bude též okamžitě vyřešen. Můžeme v klidu stopovat dál.
S pozdravem
Stopař
P.S. Pište své problémy na email: melnicky.stopar@seznam.cz, pakliže to budou relevantní a ověřitelné kauzy, rád je ověřím a zveřejním, snad budou také stejně rychle vyřešeny.

Utajení !

6. února 2007 v 10:53 | Stopař
Zdravím všechny příznivce,
tak už to bude druhý týden, kdy se sedm satečných zřejmě rozhodlo jednat v utajení. Je tomu již druhý týden, kdy tento tým neplní usnesení týmu vyvolených o zveřejňování informací z jednání týmu snů a sedmi statečných. Velice rád bych Vás všechny obohatil o další informace, bohužel budu muset zapojit jiné informační kanály a to bude, bohužel, asi chvilku trvat, ale stopování neskončilo. Je to jedna z věcí. která mě spíše motivuje a evokuje myšlenky, co že se to zase děje bez našeho vědomí?
Váš
Stopař

Variace na báseň OSTRAVA

1. února 2007 v 21:38 | Stopař
Čtyři roky v městě vlád, mlčel jsem,
čtyři roky hledal jsem činy,
za čtyři roky v městě mém,
nevidím změny.
Strach a prach padl mi do očí,
z očí staly se bulvy,
vědomí na mozek útočí,
nenajdu činy.
V novém jdou do práce,
nevědí co by,
prodávat, rozdávat - senzace,
nechtějí změny.