Zvířátka

18. ledna 2007 v 9:34 | Stopař
Tak konečně se dočkáme. Už to snad to bude pravda, ve městě budou zvířátka. Je to krásné, že se budeme starat o to, aby zvířátka ve městě nebyla v nouzi a všichni různí malí človíčkové se budou moci přiučit moderním trendům v oblasti ochrany našeho přírodního bohatství.

To první už tady máme několik let a stále nám to funguje. Stará se o pejsky a kočičky, kteří utečou nebo se ztratí majiteli, ale i o ty které majitel nelidsky vyhodí do marastu lidského světa. Dělají to hodní lidé, kterým městečko přispívá cca 760 tis. korun ročně. Jestli je to moc nebo málo, to nechám na Vás, ale mně to přijde dost. Lidé chytají zběhlé a zbloudilé pejsky všude ve městě na zavolání a přijímají zvířátka, která lidé přinesou. Občas se objeví MARTIČKA s JIRKOU a pomůžou jim najít nové majitele.
První novinkou však bude ZOOKOUTEK, což zřejmě bude taková malá zoologická zahrádka, kde budou zástupci různých druhů zvířátek. Budou se na ně chodit koukat dětičky, dospělí či turisté dorazivší do města. Nejdůležitější bude však výběr zástupců fauny v tomto koutku. Nedivil bych se, kdyby proběhlo nějaké výběrové řízení nebo byla ustavena komise pro provedení výběru vhodných kandidátů. Určitě by neměl chybět zástupce domácích plemen skotu, kuru, vepře, krůt či koz a dalších. V dnešní době internetu, mobilních telefonů a jiných vymožeností totiž městské dítko nemá šanci spatřit tyto druhy snad ani ve velké ZOO v samotné Praze. Bezpochyby bude vybráno dobře a skladba bude volena s ohledem na poměrné zastoupení, aby ani jeden druh nebyl poškozen či diskriminován. Nejlepší by však bylo uspořádat volby, aby lidé sami mohli vybrat své oblíbené zástupce, jako ve volbách. Jedině tato cesta bude nejtransparentejší ze všech a vyhneme se možného nařčení komise, z protěžování oblíbenců. Vybírat určitě bude z čeho, však v loňských volbách jsme též měli rekordní počet kandidátů.
Druhá novinka bude realizována KLECÍ. Termín klece není příliš vhodné používat, především s ohledem na možnou návštěvu J. K. Rowling, což by mohlo znamenat rychlý konec, mezinárodní skandál a ostudu. Budu proto používat raději termín VOLIÉRA. VOLIÉRY budou umístěny pravděpodobně přímo v centru města na hlavním náměstí (ve velkém domě naproti kašně), místo s největším návštěvnickým potenciálem. Budou sloužit pro umístění ptáků, kteří jsou handicapováni či jinak zraněni. Péči o tyto chromé ptáky budou zajišťovat sami občané pod dohledem pověřených pracovníků. No nebude krásné vidět v centru krásné ptáky, kteří jsou sice nějak postiženi, ale přežili a poslouží alespoň jako osvětový či okrasný prvek ve městě. Nevím kolik zde bude voliér umístěno, ale myslím, že 2 stálé a jedna, kde se tito handicapovaní budou měnit, dle aktuálních potřeb, určitě postačí. Možná je i modifikace na VOLIÉRU mobilní, což by umožnilo lepší prezentaci PTÁKŮ v okrajových částech města. Nebylo by dobré ochudit občany těchto částí o krásný a naplňující zážitek z pohledu na dravce.
BUDE a JE krásné naše město se vším (i s PTÁKY), co budeme vystavovat a vystavujeme návštěvníkům a občanům.
Váš Stopař

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Koho byste volili?

KRŮTY 20% (4)
KOZY 20% (4)
KUR 15% (3)
SKOT 5% (1)
VEPŘE 10% (2)
HANDICAPOVANÉ PTÁKY 30% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama