VŘED II

30. ledna 2007 v 10:14 | Stopař
Tak už je to pravda máme taky VŘED. Taky je v centru města. Rozdíl je, že nemusíme nikoho stěhovat do kontejneru, ale zase nikdo neví, co sním.

Už je to několikáté, co se naše ESA snaží tento VŘED někomu udat. Poprvé to byla určitě NEJLEPŠÍ varianta. Hodně by přinesla našemu městu, na pověsti, v množství autobusů v centru a zvýšení koncentrace důchodců ve městě. Ano, je to pravda a předpokládáte správně, naše ESA tenkrát chtěla VŘED prodat firmě, jejíž majitel je znám jako Král mixérů a magnetických dek. To by bylo opravdu důstojné pro město jako celek, kdy by babičky a dědečkové z celé republiky vyprávěli, jak nakoupili ty nejkvalitnější a nejlevnější věci právě na Mělníku. Tento zájemce měl jasnou vizi a představu o fungování a měl bezpochyby i finanční prostředky na realizaci svého projektu. Díky bohu se zvedla vlna odporu (motivovaná pudem sebezáchovy občanů) a město a ESA, pod hrozbou ztracených hlasů, podlehly názoru veřejnosti a projekt realizován nebyl. Děkuji všem, kdo tenkrát vyjádřil svůj nesouhlas.
Dnes je situace jiná, jedno výběrové řízení bylo zrušeno. Prý z důvodu nejasných nabídek jednotlivých uchazečů. Každá nabízela něco jiného a za něco jiné a srovnávat nesrovnatelné přece nejde. Druhé řízení, kde bylo rozhodnutí odloženo, také prý neskýtá příliš mnoho řešení. Jsou prý tři nabídky, které byly náhodně srovnány do pořadí a dle mých informací ani nerozhodovala cena, natož něco jiného. Každý má prý svou vizi, jedna prý moc neví, co vlastně bude a ten, kdo ví tu právě není, druhý zase ví moc dobře, co by chtěl a je to krásné, avšak už není prý vybaven schopností něco dodělat, dokonce snad připomíná více slibotechnu a poslední není zas prý příliš důvěryhodný a traduje se, že spíš roztáčí kuličku než kulturní život města.
Jedno je ale evidentní, ten hlavní, kdo už dlouho neví, jsou naši VYVOLENÍ. Nikdo neví, co by vlastně chtěl, jestli peníze, kulturu za 500, ubytování či cokoliv jiného. Město nemá peněz nazbyt, i když to z jeho chování není příliš vidět. Proto jsou možnosti velmi omezené. Základním předpokladem je vize a od toho se samozřejmě odvíjí vše ostatní. Zde nastupuje případné hledání zdrojů v rámci dotačních programů, případný prodej, pronájem nebo jiná forma provozu. Je zde patrný rozdíl s populárnější verzí VŘEDU, kde je vize jasná a nikdo o ní nepochybuje. S jednou vizí jsem se už setkal a nezadala si se sídlem, kde by byl umístěn trůn Krále mixérů a magnetických dek, bylo to patrové parkoviště, což je skutečně věc opravdu vizionářská a pro město povznášející.
Závěrem zde chci uveřejnit hlavní tezi příspěvku mého věrného dopisovatele p. Patočky, který navrhuje VŘED zbourat a finanční prostředky hledat právě ze zdrojů mimo městský rozpočet. Ač si myslím, že by tento web měl sloužit spíše k pobavení a odlehčení situace, přistoupím na nabídku mého prvního věrného čtenáře a požádám Vás ostatní o případné sdělení svých nápadů či návrhů, formou e-mailu či komentáře, na řešení našeho VŘEDU. Nepochybuji o tom, že kdo čte tyto stránky tak určitě má vize, jelikož musí mít i představivost. Je smutné, že představy a sny velké většiny našich VYVOLENÝCH neznáme. Můžeme si položit otázku. PROČ? Asi prostě nejsou nebo jsou pouze ty vize, což sami chápete, nestačí.
Váš
Stopař

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 markéta markéta | Web | 30. ledna 2007 v 11:49 | Reagovat

nevím, co je apriori špatného na nápadu postavit tam kryté parkoviště ...

2 chytrolín chytrolín | 30. ledna 2007 v 19:26 | Reagovat

no jasně, srovnejme ten mělník celej se zemí a udělejme tady jedno velký parkoviště, je jich tady fakt málo. bože bože...

3 Ucho Ucho | 31. ledna 2007 v 12:14 | Reagovat

co to je "roztáčí kuličku?" :-)))

4 Ucho Ucho | 31. ledna 2007 v 12:17 | Reagovat

2 chytrolín: může to bejt první město, kam se nebude jezdit ani za nákupama (jak se nám někteří snaží cpát) ani za památkama (k čemuž se někteří snaží už roky chystat podmínky, ale nějak se investované peníze míjejí účinkem, viz. superpanoramaprůvodce po Mělníku za 60.000), ale za parkováním. Slogan může znít: "Mělník - tak dobře jinde nezaparkujete!"

5 markéta markéta | Web | 31. ledna 2007 v 12:51 | Reagovat

až zase lidi budou chodit pěšky, tak parkoviště nebudou potřeba.. do té doby bude Mělník spíše městem, za jehož památkami se nejezdí, protože NENÍ kde zaparkovat... (málokterý turista vyleze Jeptišákem nebo Vodárenskou do města bez ztráty dechu)

6 Ucho Ucho | 31. ledna 2007 v 19:17 | Reagovat

Jen ať trénujou, páprdové :) Tyhle kopce dá každý mělnický malý dítě, tak ať se tužej! A vyhnat auta z náměstí! Parkoviště Na Svini zeje prázdnotou a procházka ulicí Legionářů až do KB nikomu neuškodí!

7 Ucho Ucho | 31. ledna 2007 v 19:19 | Reagovat

Dodatek: Tyhle kopce dá každý mělnický malý dítě a ještě si u toho zpívá a jí housku..

8 Občan Občan | 31. ledna 2007 v 21:16 | Reagovat

markéto sorry, ale to snad nemůžeš myslet vážně? jak všichni víme, tak turisté sem jezdí zejména o víkendu. a o víkendu jsou parkoviště na obou náměstích poloprázdná.

jak napsal/o Ucho, tak vyšlápnout od Svině do města snad není takovej problém. NEJVYŠŠÍ se všude chlubí, jak je se zámeckým pánem kamarád a už plánují jak pro velevážené turisty postaví u našeho skvělého osobního přístavu = kus plechu plovoucího na vodě, zábavní centrum, hotel a já nevím co ještě, ale dohodnout se na používání parkoviště Na Svini to nedokáží nebo nechtějí?

Místo toho se radši plánuje, kde co zbourat a postavit tam parkoviště. nejlépe ale nejdřív nechat udělat studii za pár desítek nebo stovek tisíc.

a pro líný německý prdele ještě nejlépe z našich peněz udělat lanovku od úžasného osobního přístavu až nahoru do města. i to jsou nápady našeho týmu snů.

9 Ucho Ucho | 31. ledna 2007 v 23:58 | Reagovat

Jééé, tak lanovka je asi nejprdlejší nápad, co jsem na Mělníku kdy slyšel :))) Tak věřím, že to Občan, anebo ten, kdo to na poradě drýmtýmu vypustil, nemyslí vážně, protože to už bych se fakt skácel, a smíchy by to nebylo... Po úvodní euforii ze stupidního nápadu, hodnýho metálu, se stala futuristická vize. Fujky... :)

10 markéta markéta | Web | 1. února 2007 v 8:53 | Reagovat

ale dnes už fakt nejezdí turisti na výlety jenom o víkendu, pánové... pohyblivá pracovní doba, doba turistujících důchodců a doba lidí, který prostě pracují v klidu domova ve chvíli, kdy je to potřeba, se blíží.

(jistěže si hlavně hřeju polívčičku obchodníka z centra města. až nebudou zaměstnanci, co v centru pracují - a taky sem nepřijdou pěšky, i když je to pro Mělničáka polífčička, jak tvrdíte -, obsazovat ve všední den veškerá parkovací  místa v okruhu 200 metrů do všech směrů, bude se i centru města živořit lépe...)

a vážení diskutující: krom toho jsem ještě neslyšela ani jeden váš názor, co by se tedy z budovy Ameriky (nebo jak tu báječnou stavbu nazvete) mělo stát podle vás ... trochu konstruktivnosti do té kritiky.

11 Los Psoukos Los Psoukos | Web | 1. února 2007 v 11:11 | Reagovat

co treba tanecni sal? je docela ostuda ze se tanecni delaji v jidelne cukraku ktera je pro velkou cast melnicanu kapanek z ruky. o maturitnich plesech ktery melnicke skoly musi delat v nera nebo kralupech radsi ani nemluvit...

12 Bond Bond | Web | 1. února 2007 v 12:02 | Reagovat

Presne, chci si trsnout kousek od baraku. To ma svy kouzlo, ne? :) Jako beru, ze mesto se toho chce zbavit, protoze vred je vred, zejo, ale existujou uz dneska metody humanniho reseni takoveho zdravotniho problemu. U lidi je to podvazani, u vredu z betonu to jsou treba fondy EU a nejaci "drobni" donatori, sponzori, jejichz jmeno by se jiste krasne vyjimalo na stenach a klidne i na fasade chlouby naseho mesta (dnes stale vredu). Jenze asi se do toho nikomu z mesta moc nechce a zel, hlavne nikdy nechtelo. To se to nekomu "jakoze" prodalo, pak se to vzalo, pac se to neplatilo, a ve smlouve bylo tak deravo, ze se nedalo z toho nic vytriskati, a pak se to nejak tak vselijak prehazovalo a furt se jako nevedelo a davalo se od toho ruce pryc... Mam dojem, ze za tu dobu, co vred vredem stoji, se uz mohl cely opravit, zprovoznit a uprimne me docela - a ja to napisu - sere pomysleni, ze uz to treba mohlo davno fungovat, kdyby se treba kazdy rok z mestskeho rozpoctu, mebo zisku vinobrani nebo cehokoli, neco ulilo prave na rekonstrukci toho vredu. A drivavejc by to snad ani nebyly takovy prachy, pravdepodobne. Jenze na to se vsichni vykaslali a nejak okolo toho chodili... a vime, jak to vypada dneska. Totiz stejne jako vcera. Ale pozde bycha honit, vyzenme vreda z mesta, at uz se k nam nevraci. Zpusob je na vedeni mesta. Soucasnem, mozna jeste tom budoucim, a mozna ho budou jeste resit nase deti... Nektere vredy jsou vecne. Cehoz se desim. Konstruktivni napad, Zelvo? V podzemi parking, nahore pod nebem neco veselejsiho na trsani, koncertiky, konference apod. :) Jen je trochu hloupy, ze o tom mluvime, ale kdo z nas tam byl a videl streva vreda? Ja slysel docela fajnovej popis. A jeste k tan. salu: jeden je U Berana, ne? Neni sice velky, ale minimalne uchazejici. Co je s tim domem? Hnat o stok vejs se snad, probuh, nebude (jak se neslo mestem), tak uz by to pan majitel mohl konecne opravit, recht?

13 Občan Občan | 1. února 2007 v 13:48 | Reagovat

všichni víme, že město, potažmo stát, je nejhorší správce. takže si myslím, že záměr prodeje vředu není, obecně vzato, špatný. špatné jsou bohužel podmínky a podivné okolnosti, které se kolem toho dějí. proč rada města doporučila firmu, která s takovými projekty má zkušenosti až na druhé místo a první je uchazeč jehož kvality jsou více méně pochybné?

a navíc vřed je momentálně v takovém stavu, že pokud se brzo neopraví, tak hodně brzo spadne. a sypat do něj milionky z městkého rozpočtu si myslím není vhodné.

a co se týče tanečního sálu. ruku na srdce, taneční sál by asi nebyl výdělečný projekt. na pár maturiťáků a plesů? a koncerty? každý stejně jezdí za zábavou radši do prahy, to je holt úděl města v blízkosti hlavního města.

14 markéta markéta | Web | 1. února 2007 v 14:44 | Reagovat

Bond: no vevnitř (aspoň podle toho, co jsem slyšela já) je to dost děs a hrůza (hlavně v souvislosti s dneščními představami o nutném zázemí veřejných budov, tj. sociálního zázemí, kanalizace a vzduchotechniky). možná by se mohl uspořádat den otevřených dveří i této architektonické památky ;-) (momentální nápad) - je fakt, že z tancovaček Ameriku asi nikdo neuživí ... i když investoři, kterým to město opět neprodalo, asi uvnitř byli.

co vím o Beranovi, tak se stále vyvážejí hromady a hromady... do patra ho určitě nepoženou a sál tam je. tak třeba se jednou dočkáme..

15 Bond Bond | 1. února 2007 v 15:41 | Reagovat

Nejde mi ani tak moc o stav vybavenosti salu (ze tam je prd, vim), jako o to, jak to v nem vypada.. Je to JEN HALA zprava oblozena fitkem, cerstve vykradenou GE (fakt to nebyli ty typove, co v Neratkach vjeli do banky a odvezli si bankomat? :) ), Fordem a z druhy strany diginou, a nebo JE TAM I NECO VIC?

Mesto muze byt i dobrym spravcem. Ze to u nas nefunguje, je druha vec. Musel by se najit clovek manazerskeho typu, kterej by se o chod staral - a chodem myslim chod jako chod. Kdyby se trochu zapracovalo, muzou se tam dit nejen tancovacky a koncerty, ale i jiny veci - jak jsem napsal ciste z hlavy, konference a podobny veci, pole je neorane (vzdyt Beckovy prodejni sedanky jsou taky takovy konference:) Konference mne tak napadly, protoze firmy plati dost za slusne pripravenej sedanek. Proste dalo by se tam toho delat vic. Koneckoncu co tam bude delat ten investor, ha? Kramy, nebo co? Obchodaku mame uz docela dost, myslim... Tak asi neco jinyho, ne? A neco takovyho by tam mohlo delat do svy kapsy mesto - a treba pronajimat, pronajimat, pronajimat :) Jinak koncerty? Obcane, nevim, jak ty, ale ja do Prahy RADSI za kulturou teda rozhodne NEJEZDIM. A radsi bych byl, kdyby ta kultura prijizdela za mnou semka - nemusel bych davat zetony za drahou dopravu, neztracel cas na ceste apod. Jezdit za kulturou furt jinam, nejen do Phy, ale i do Nera a Kra je pro me trochu voser. Takze za sebe bych byl za nejakej slusnej protor na jinou nez divadelni kulturu celkem rad.

16 DSunny DSunny | 1. února 2007 v 20:20 | Reagovat

Navrhuju zbourat a postavit sousoší pana Neumanna a pana Koudelky. Kolem stylový okrasný miniparčík. Přinejhorším tam můžou čůrat psi.:-)

17 Los Psoukos Los Psoukos | Web | 1. února 2007 v 20:38 | Reagovat

nebo pokladat bobky. snad by to pak nedelali nikde jinde a clovek by se nemusel cestou nocnim melnikem bat ze posbira nekolik vzorku do vzorku boty...

18 patočka patočka | E-mail | 2. února 2007 v 9:23 | Reagovat

pro UCHO i ostatní.

Díky za volební podporu.Realita je taková jaká je. ODS +1,Radnice 2006 a Mělničané byli jedno a mají opět stejně. ČSSD -2, KSČM -2 KDU-ČSL -1

to znamená,že jsme získali na úkor levice.

Pokud víte o jiné variantě na koalici, tak prosím sdělte - já jsem jinou neviděl.

K VŘEDU - jsem moc zvědav na výsledky hlasování, zatím je to dost nekonkrétní. Taneční sál je skutečně prodělečný / jsou možnosti i jinde / a kongresové centrum moc drahé. Jak jsem uvedl podle mého je nejlepší zbourat /za peníze z fondů,které slouží přímo na odstraňování podobných přežitků/ a otevřít tak možnost těm, co příjdou po nás - třeba někdo z vás - aby mohli realizovat své představy.

Pokud se týká nápadů jako lanovka a pod. - taky mi to připadalo jako trochu z jiného světa, ale pokud by to někdo postavil za své, tak proč mu bránit. Byla by to rarita, za kterou mohou přijet turisti. Turisty potřebujeme - všimli jste si toho jak je střed města mrtvý? Jak se místní obchodníci stěhují do super a hyper marketů? Jedině turistika může oživit a obohatit střed města - tak tomu nebraňme i když nám některé projekty mohou připadat směšné. Víte o tom,že by se měla otvírat věž pro veřejnost? To je docela dobrý počin pro turistiku.

Jinak se omlouvám,že tento úsměvný web tak troch měním ve fórum s vážnou tématikou. Stačí říct dost a já zmlknu.

Patočka

19 Ucho Ucho | 2. února 2007 v 10:22 | Reagovat

Nemyslíte, že se lanovkou zhyzdí vzhled naší krásné opukové věže, čnící nad soutokem? Nevím, jak by měla lanovka vypadat, mohl by to třeba někdo namalovat - klidně amatérsky :) - a lípnout na web města, aby měli občané představu, o čem se mluví, protože takhle si lze předtavit takřka cokoli. Nebo bude lanovka kopírovat chodníček, kde veslaři běhávají Žábu, tedy ten, co ústí v ul. Legionářů, a schová se tak krásně mezi stromy, a kde běhávají také školní tělocvičné běžecké výpravy na zdymadla? Máme tam hezkou přírodu, tak jen ji neničit... Ucho má rádo stromy a rádo poslouchá jejich šum... Příjemnější než vrčení motoru.

K turistice: spíš bych použilo slovo "podporujme" než "nebraňme". A přijde mi, že třeba podpora malých podnikatelů ve středu města je od městského úřadu v některých zdánlivě drobných věcech dost chabá. Třeba jsem se doslechlo, že jsou platby za prostor na chodníku. Třeba květinka ve Svatováclavské si tam vystaví přepravky s květinkama a už musí platit za zábor prostoru - to mi přijde jako hloupost.

20 Občan Občan | 2. února 2007 v 11:11 | Reagovat

ano turistity zajisté potřebujeme, ale proč v tomto směru město nic nedělá?

megalomanské plány typu lanovka apod. jsou sice hezké pro ucho:-), ale poněkud nerealistické.

proč nejsou nikde ve městě cizojazyčné cedule a směrovky? to je proboha takový problém udělat těch pár cedulí v němčině a angličtině. to je problém udělat těch pár map též s cizojazyčnými popisky?

nebo, že by nás snad turisté našli podle melnik.info? myslím, že po shlédnutí těchto stránek si návštěvu spíš rozmyslí. a pokud by se snad dívali zahraniční turisté, tak po kliknutí na vlajku DE nebo UK se pouze dozví: Omlouváme se, stránky jsou v rekonstrukci (V ČEŠTINĚ!!!!!)

bohužel ani po opakovaných upozorněních od občanů na tento tristní stav s tím město nic nedělá! přitom internet patří mezi nejlevnější médium a k propagaci města pro turisty je to ideální místo.

doufal jsme, že brzy proběhne průhledné výběrové řízení, ale vypadá to, že město se svojí propagaci nestojí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama