UPŘÍMNĚ?

24. ledna 2007 v 13:21 | Stopař
Komentář p. Patočky k článku "Soutěž o nejlepšího manažera města":

Jenom malá poznámka - město jako vlastník není dobře - to souhlas,ale město by mohlo být jediný vlastník,který může zachovat rozsah péče.
Bohužel město jako vlastník je stav nereálný a proto já osobně budu držet palce 95% obyvatel spádového regionu nemocnice - tj. asi 96 tis. lidí,aby vyhrál někdo,kdo nebude uplatňovat pouze ekonomický pohled na celou věc.
Nejsem socialista a nechci udržet vše v majetku státu,ale u zdravotnictví - v takovémto rozsahu,jako nemocnice se 600 zaměstnanci bych byl trochu zpět co se týče privatizace.
Na každou věc je několik pohledů - zkuste se na to podívat,že někdo z města měl skutečný zájem na záchraně dostupnosti zdravotní péče - doufajte,že bezpředmětný.Je to divné,že na městě jsou lidé,kteří jsou slušní? A opravdu to nemyslí pouze upřímě.
zdravím Patočka
Polemika :
Vážený pane Patočko,
velice rád bych Vám věřil Vaše proklamace, ale bohužel je to velice těžké. Po prostudování denního tisku, kde se dokonce dozvídám, že město se ani soutěže účastnit nechce a žádá po Krajském úřadu Středočeského kraje přímý převod tzn. chce obejít již vypsanou soutěž. (Tento postup mne vůbec nepřekvapuje a odpovídá stávajícímu stavu.) Sám NEJVĚTŠÍ přiznává, že nemocnice hospodaří s deficitem 14 mil. korun ročně a v neposlední řadě bude v nejbližší době potřebná investice ve výši 140 mil. korun. Osobně jsem velice zvědav, kde město vyšetří 14 mil. ročně na dofinancování ztrátového provozu a kde sežene 140 mil. na výše zmíněnou investici. Všichni z našich VYVOLENÝCH se usnesli, že toto dokážou a že tím naše město nebude trpět. Máte všichni velmi vysoké sebevědomí, ale to je pochopitelné a rozhodně ne překvapující. Ambice jsou jednou z věcí, které mnohým z Vás nechybí, ale sám víte jako to chodí......"Někdy méně znamená více."
Vy osobně možná chcete, aby nemocnici získal někdo, kdo zajistí potřebnou péči v dostatečné kvalitě a rozsahu, možná jste se takto dohodli, že se naoko město zúčastní výběrového, ale vlastně nikdo z Vás nechce nemocnici získat a doufá, že město nemocnici nezíská. Mohl bych skotačit a vyvolávat všeobecné veselí, že město vlastně chce dobrou věc, ale neudělám to. Tento stav pouze popisuje přístup našich VYVOLENÝCH k nám voličům. Předpokládám, dle Vašeho komentáře, že jste byl podveden a někdo vyjednává za Vašimi zády, pokud tomu tak není, lžete sám sobě do vlastní kapsy. Jestli bylo usensení uděláno pouze naoko, pro voliče, tak to už snad ani není UPŘÍMNÉ a UPŘÍMNÉ je proti tomuto čestným jednáním slušného člověka.
Převzetí nemocnice jako takové vypadá velice ohleduplně, krásně a je voličsky velmi populární. Město vypadá jako spasitel, který přebírá zodpovědnost za své občany. Nemyslím, že by tomu tak mělo být. Jsem rád, že se někdo jako spasitel a morální zachránce cítí, pro zdárný rozvoj našeho města je to nezbytné, ale pouze mne napadá paralela o vyšším poslání jedince, který je předurčen zajistit takovéto spasení. Nevím, kdo je ten pravý spasitel, ale KANDIDÁTŮ je mezi Vámi víc než dost.
Váš
Stopař

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Carlos Carlos | 26. ledna 2007 v 14:58 | Reagovat

Město nemocnici nutně potřebuje. Konečně správný penězovod s pořádným průtokem a kluci z druhé ligy taky potřebují zvučné fleky.

Kdo dobře slyší na ředitele, kdo umí počítat na finančního náměstka... klíííd, mezi 600 zaměstnanci se flíček najde jistě pro každého.

2 patočka patočka | E-mail | 26. ledna 2007 v 15:26 | Reagovat

Město učinilo pokus získat nemocnici mimo výběrové řízení - a neuspělo. Proto se město účastní soutěže - má na to právo. Jestli to dělá někdo jen na oko,tak to je jeho věc. Z mého pohledu je nutné pokusit se získat nemocnici pod kontrolu města, ne pro penězovody a pod.,ale pro samou podstatu věci. Pokud získá nemocnici tvrdá ekonomická skupina nebude již cesty zpět a my se staneme těmi, kteří bez jakékoli snahy k tomu dopomohli. Výsledky této snahy - možná z Vašeho pohledu nesnahy se projeví až za dlouhou dobu a většina lidí zapomene, kdy a kdo to vlastně ovlivnil.

Jako v mém prvním komentáři opakuji - rád bych byl ten,kdo se obával zbytečně a nemocnicí získá skutečně skupina, která jí povede nejen ku prospěchu svému, ale ku prospěchu města.

Je mi dost na to abych mohl psát co si myslím,i když to může vypadat, že jsem naivní.

Bez trochy naivity a odvahy by se lidstvo nikam nedostalo.Každý si o tomto pokusu města může myslet co chce - to je jeho právo - zkuste však prosím zaujmout nějaké konstruktivní stanovisko a ne jen podezírat kohokoli z větších či menších podlostí - i když je to bohužel v kraji zvykem, že tyto podlosti jsou normální.

zdravím a moje pozvání na pivo platí - zatím jsem tady jediný,kdo není anonymní

Patočka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama