Sportovci pozor!

30. ledna 2007 v 9:13 | Stopař
Je to dobré naše městečko má rádo sportovce. Bohužel je tristní, že už zase neměří stejným metrem a někdo má metr delší a někdo kratší.

Všichni víte, že Mělník má hokejový tým, který se účastní druhé ligy. Mělník prý vždy byl hokejovým městem, a proto by město tento sport mělo podporovat, nepřijde mi, že je to pravda, ale budiž. Argumenty padající v loňském roce na aroganci a nesolidaritu týmu EXVYVOLENÝCH, kteří v prvním pokusu odmítli tuto adhoc podporu, která postrádala jakoukoliv systémovost a bezpochyby narušovala zavedený systém podpor sportovcům, byly velice silné a vše vyústilo v jasně předvolebně a populisticky laděné rozhodnutí o poskytnutí dotace hokejistům. Slyšeli jsme sentimentální argumenty a oduševnělé důvody, které v pozadí stejně měli význam ve smyslu "chléb a hry".
Při schvalování letošního rozpočtu, kde je opět velkorysá podpora pouze hokejovému týmu, ovšem přišlo na přetřes to, že naši milí hokejisté dluží městečku cca 250 tis. za vodné. Toto je pro mne nepochopitelné ve stavu, kdy už město má velice dobré zkušenosti s poskytováním dotací, zejména hokejistům. Několik z těchto v minulosti poskytnutých podpor skončilo jako nevratné půjčky, které URČITĚ vždy skončili u sportovců. První rozhodnutí našeho týmu snů bylo pochopitelné. Neodpouštět a trvat na vrácení pohledávky, jak je zvykem. Ale, co čert nechtěl, došlo k uvědomění a osvícení ostatních zástupců a na dalším zasedání týmu už byl dostatek správně rozhodnutých a poučených a pohledávka byla odpuštěna. Jak sociální! Sám si nedovedu představit, že bych po někom žádal peníze na zvýšené náklady na provoz a zároveň nebyl schopen šetřit a hospodařit dle svého nejlepšího svědomí a vědomí. To je skoro drzost a neomalenost, já bych někomu takovému nedal ani na rohlík. Zde stojí za úvahu i zvážení postupu k neplatičům nájemného, kde jsou pohledávky nelidsky vymáhány i s penálem z prodlení. Mnohdy tyto částky nedosahují ani poloviny z 250 tis.. Pravdou je, že tito neplatiči mají ve většině případů pouze 2-4 hlasy, nekdy i 5, ale to je ve srovnání s hokejisti málo a proto asi ten různý přístup od těch, co tyto hlasy potřebují.
Dovoluji si upozornit a doufám, že všechny sportovní týmy, které mají alespoň nějaké pozitivní výsledky mohou očekávat stejnou podporu od města jako naši hokejisté z Prahy. Na mysli mi vytanou zejména SK Olympik Mělník, KVM 1881 nebo Tenisový oddíl SK Mělník. Zde bych chtěl upozornit, že KVM 1881 je jedním z nejstarší sportovních klubů v republice a že jeho tradice a historie je možná větší a delší než u leckteré celorepublikově známé sportovní organizace a určitě je větší než tradice pražské Rudé Hvězdy. Nežádám nějakou adhoc podporu těmto jmenovaným a jsem přesvědčen, že nad rámec nastaveného sytému by nikdo neměl být zvýhodněn oproti ostatním, ale mám pocit, že by se tyto, VYVOLENÝMI na druhou kolej odstavené kluby , měli přihlásit o svá práva. Doporučuji jejich zástupcům urychleně podat žádost na vedení města o účelovou podporu na výkonnost, jejíž znění by předem měli konzultovat s vedením HC Mělník, jelikož tito již uspěli podruhé a bezpochyby mají dobré know-how a určitě i ty správné kamarády. Nepochybuji, že při zachování elementární spravedlnosti bude vyhověno i Vám, i když o tomto pochybuji, což je zmíněno v úvodu poznámky.
S pozdravem
Váš
Stopař

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 patočka patočka | E-mail | 30. ledna 2007 v 20:01 | Reagovat

Dobrý večer,

na to,že máte dost dobré informace se divím tomu, že závěry nedotahujete až do konce. Jako všechno, tak i tento problém je složitější než uvádíte a není prostor to jednoduše vysvětlit. Věřte však tomu, že hokejisté nejsou ti, co způsobili uvedený dluh ve výši cca.250 tisíc Kč. I když je tento web spíš pro zábavu, tak by zde polopravdy neměly mít místo.

Patočka

2 Kovos Kovos | 30. ledna 2007 v 22:46 | Reagovat

Dělat led na stadiónu pitnou vodou je fakt na metál. No co, čtvrtmilión se v městské kase vždycky najde. A kdyby to snad zastupitelé zase neschválili, Nejvyšší by se o to zas nějak postaral.  

Btw. Může mi taky Zastupitelstvo zacváknout fakturu za vodu?

3 Stopař Stopař | E-mail | 31. ledna 2007 v 8:18 | Reagovat

Vážený pane Patočko,

jako jeden z týmu snů máte bezpochyby lepší informace než-li já z denního tisku, internetu a někdy doslechu. Více informací k dané problematice nebylo možno načerpat. Budu velice rád, když věc doplníte o ty závažné údaje, které chybí do plné pravdy a dělají z mnou zmíněných faktů  polopravdy. Jedna z informací již byla doplněna  předchozím pisatelem a sám vidíte, že informace spíše potvrzuje má tvrzení v poznámce.

Vaše původní příspěvky se zdály věcné a určitě poskytovali i jiný i vtipný pohled na věc "od kluka z druhé ligy" :-)). Bohužel mi teď přijde, že začínáte vytrhávat věci z kontextu a přestáváte uvažovat v širších souvislostech. Zkuste se nad článkem zamyslet jako nad celkem a situaci zkuste posoudit z globálnějšího pohledu. Jsem přesvědčen, že jako jediný z vyvolených , který našel odvahu a hlavně čas vyjádřit své stanovisko či názor, toho jste schopen.

S pozdravem

Stopař

4 Ucho Ucho | 31. ledna 2007 v 12:09 | Reagovat

Hokej a fotbal vždy byly dírou na peníze - na Mělníku tradičně. Město zavíralo oči nad jejich dluhy a dál je dotovalo, případně - jak zmínil Stopař - nenávratně jim půjčovalo peníze. Viz. místní fotbalový klub v 90. letech, to byla prostě nehoráznost, co tam ti lidé předváděli a město jim na to ještě přispívalo - z dluhů se klub horko těžko vymátožil až díky novému vedení. Ale to je jiná kapitola, ve výsledku poněkud smutná.

K veslařům: nějakou dotaci před časem dostali - na lodě, ale museli na dveře radnice hodně dlouho, ale hodně dlouho ťukat, aby se jí dočkali (a taky na ně sehnat tučné sponzorské peníze; apropos jejich současný lodní park je krajně nedostačující). Záměrně jsem napsal "ťukat", protože veslaři jsou slušní lidé, na rozdíl od těch, kteří buší. Trpěliví veslaři mají výsledky na republikové i mezinárodní scéně. Jaké výsledky mají místní(!) hokejisté? Každopádně je potřeba dobrý systém podpory mládeže ve všech odvětvích (systém přidělování jisté částky na jednoho sportovce do 18 let mi přijde docela fér); mládeže na zimní stadion chodí hodně. Ale město by mělo hodně vážit své kroky ohledně dalších jednorázových dotací. Když se mluvilo o poměrně vysoké dotaci v souvislosti s druholigovým mělnickým hokejem, byl jsem ve výsledku rád, že ji na tu vysokou druhou ligu nedostal. Upřímně je mi jedno, jestli Mělník hraje na chvostu druhé ligy nebo na čele kraje (a v kraji toho i víc vyhraje, a tím víc radosti přinese mělnickým občanům, kteří se na ty zápasy chodí dívat, no ne? :) Ale spočítejte v jeho kádru Mělničany...).

Panu Patočkovi: mě některé věci moc vtipné nepřijdou. Ale jsem moc rád, že sem píšete i Vy! Opravdu. Rád se dozvím informace, které třeba zůstanou viset na stěnách mediálního trychtýře. Mám dojem, že Stopařovy texty vyjadřují v mnohém pohledy a názory občanů města. A to by vás, zastupitele, mělo zajímat.

5 markéta markéta | Web | 31. ledna 2007 v 13:31 | Reagovat

možná by stálo za to umístit sem anketu, který sportovce mají místní lidé nejraději :-)

6 DSunny DSunny | E-mail | 1. února 2007 v 19:59 | Reagovat

Hokejový klub není v dluzích tak hluboko, jako byli jeho předchůdci, a proto mi zatím 250 tisíc nepřipadá hodně. Já jako daňový poplatník přeci radši nechci vidět pár opravených silnic, já to rád klubu odpustím a ještě jim na další činnost přidám, co to půjde. Že nemůžu sám? No tak na to jsme si přeci zvolili frajery do čela města. A frajery z města prostě zná pár frajerů z hokeje, no. A nekoupíte kluci někoho ze zámoří? Praha mi připadá dost laciná, dyť máme prachy na víc, ne?

7 patočka patočka | E-mail | 2. února 2007 v 8:38 | Reagovat

Pokusím se krátce, ale ne úsměvně - 250 tisíc není důvod k úsměvu.

Problém vznikl při předání zimního stadionu v červenci 2004. Předání vodního hospodářství proběhlo podle zápisu ke dni 1.11.2004. V tomto časovém úseku tj.červenec - říjen 2004 došlo k ledování z vodovodního řadu a ne z užitkové vody. Byla zde chyba i ze strany města - odpovědní již na městě nepracují - a šance na vymáhání je dnes velmi malá a soudní náklady cca. 90 tisíc v případě neúspěchu. Podle informací kolegy s právní praxí došlo již k nevymahatelností pro nedodržení lhůty 2 roky.

Předávání prý neprobíhalo v korektní atmosfeře.

Je tam nějaký ventil,který se přepíná buď na pitnou nebo užitkovou vodu a tam byl ten problém. Nikdo normální by přeci neledoval z pitné vody,když jí musí platit.

To je asi vše co k tomu dnes mohu získat za informace. V té době jsem vůbec neuvažoval o tom,že se budu ucházet o tu čest - stát se na Mělníku vyvoleným. Jinak na hokej nechodím, ale myslím si, že liga je pro město docela dobrá reklama. Reklamu potřebujeme. Mou snahou je propagovat město i formou sportu. Budu se snažit pomáhat i jiným sportům a to hlavně mládežnickým - dost to už je jako předvolební propagace.

Patočka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama