Soutěž o nejlepšího manažera města

10. ledna 2007 v 13:34 | Stopař
Jistě všichni víte, že Krajský úřad Středočeského kraje, vyhlásil výběrové řízení na nemocnice jím vlastněné. Jedná se i o tendr na prodej nebo pronájem NsP Mělník. Vždycky jsem si říkal, že až přijde doba, kdy nemocnice bude převedena do privátní sféry "bude líp". Uz já a nikdo jiný nebude mít strach z přímého podílnictví na tamnějším provozu. Vím, že v tomto názoru nejsem osamocen a že mnoho lidí má alespoň podobný názor.

Tak sedím zase u počítače a koukám po internetu, kde se co šustne. A ejhle. Nejvyšší vedení našeho malého chudého městečka, které má své hospodaření krásně vyrovnané a bez dluhů, samozřejmě až po započtení prodejů veškerého zbytečného majetku, který jenom naše krásné město hyzdí a stojí moc peněz, zkouší vyhlásit soutěž "NEJLEPŠÍ MĚSTSKÝ MANAŽER".
Základní podmínkou pro uskutečnění soutěže je však převod NsP Mělník pod správu města. Město je totiž NEJLEPŠÍ hospodář široko daleko a lidé podílející se na jeho vedení za to ručí. Město také oplývá příslušnou finanční rezervou, která je nutná pro uskutečnění této soutěže. Jedná se o částku cca 10-20 mil. ročně, což, přepočteno na prodej majetku, je vcelku zanedbatelné množství objektů a nemovitostí.
Když splníme tento základní předpoklad, může začít vlastní soutěž. Nejprve se sejde výběrová komise složená z NEJLEPŠÍCH HOSPODÁŘŮ města. Tito vyberou prvního účastníka, pravděpodobně z davů lidí, kteří se na tuto soutěž těší a buší na vrata města s prosbou o přihlášku. Někdo dozajisté vyhraje a začne soutěžit, ostatní budou seřazeni dle názoru ODBORNÉ komise a budou čekat na svou příležitost.. (Hospodaření na cizím písečku vždy bylo mým nenaplněným snem, možná se také přihlásím.) Není to však ideální kombinace pro majetek, který je spravován.( Mohl bych vyprávět. ) Zpravidla soutěžící vydrží několik časových period a pak přenechává místo dalšímu v pořadí. Ovšem v mezičase výměny směn musí též dojít k upravení výchozích podmínek pro soutěžícího. Zpravidla se jedná o oddlužení, audit a další maličkosti. Samotná soutěž končí po pěti kolech, kdy ten z účastníkům, který získal nejmenší počet bodů v pomyslném hodnocení, získává titul "NEJLEPŠÍ MĚSTSKÝ MANAŽER xxxx-yyyy", kde proměnné jsou nahrazeny časovou periodou, kdy soutěžil.
Soutěž to určitě bude velmi zábavná, zejména pro nás občany, ať už z pohledu potenciálního zákazníka či potenciálního spolupořadatele, podílejícího se zejména na zajištění rovných podmínek pro všechny soutěžící, specielně v mezičase výměny směn.
Na konec bych rád všem pořadatelům doporučil absolvování konzultace na vedení Střeodčeského kraje, kde tuto soutěž již nějaký pátek provozují, dle mých informací jsou tímto stylem zábavy velice vyčerpáni, rádi předají know-how a všechny pořebné podklady a vybavení. Doufám, že v průběhu soutěže nedojde k úrazům a ani jiným komplikací.
Hodně zdaru všem pořadatelům a účastníkům.
Váš Stopař

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 patočka patočka | E-mail | 22. ledna 2007 v 19:12 | Reagovat

Jenom malá poznámka - město jako vlastník není dobře - to souhlas,ale město by mohlo být jediný vlastník,který může zachovat rozsah péče.

Bohužel město jako vlastník je stav nereálný a proto já osobně budu držet palce 95% obyvatel spádového regionu nemocnice - tj. asi 96 tis. lidí,aby vyhrál někdo,kdo nebude uplatňovat pouze ekonomický pohled na celou věc.

Nejsem socialista a nechci udržet vše v majetku státu,ale u zdravotnictví - v takovémto rozsahu,jako nemocnice se 600 zaměstnanci bych byl trochu zpět co se týče privatizace.

Na každou věc je několik pohledů - zkuste se na to podívat,že někdo z města měl skutečný zájem na záchraně dostupnosti zdravotní péče - doufajte,že bezpředmětný.Je to divné,že na městě jsou lidé,kteří jsou slušní? A opravdu to nemyslí pouze upřímě.

zdravím Patočka

2 Patočka Patočka | 10. dubna 2007 v 22:47 | Reagovat

... manažer se našel - je jím firma MEDA s.r.o.

- tato firma vyhrála ve výběrovém řízení, které vypsal Středočeský kraj ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama