Nejlepší a nejaktuálnější

22. ledna 2007 v 11:33 | Stopař
Internet je zdrojem mnoha informací. Internetové stránky mají různé organizace, spolky, firmy, úřady, lidé a mnozí další. Každé jsou něčím zvláštní jedny krásné, druhé ošklivé, jiné užitečné, ostatní na nic a tak by se dalo pokračovat velice dlouho. Já osobně používám internet převážně k získávání informací a zábavě, není však můj případ, že bych sledoval stránky podle designu. Toto může být velmi zajímavé a krásné, ale příliš časově náročné.

V našem městě také máme spoustu organizací, které provozují internetové stránky. Tyto můžou být pro občany zdrojem nerůznějších informací o aktuálním dění, kultuře nebo problémech města. V tomto směru je důležité zachovávat kontinuitu aktualizace těchto stránek a zároveň i jejich věcnost. Mým kandidátem na nejlepší stránky ve městě jsou internetové stránky MKD Mělník (www.mkdm.cz). Tyto jsou ze všech nejaktuálnější a poskytují plnohodnotné informace o činnosti MKD Mělník. Bohužel je zde menší problém, stránky jsou už již pět měsíců neustále v rekonstrukci, výstavbě nebo aktualizaci? Všechno se má obnovovat, ale když to trvá příliš dlouho, tak je to, ke smutku všech, na nic. Říká se: "Nové koště dobře mete.", ale v oblasti internetu se to u nového vedení MKD Mělník, říct nedá. Ke spuštění internetového projektu nestačí zaregistrovat doménu, ale musí se i naplnit obsah adresáře určeného pro ni. Nemůžu si odpustit připomínku, že zřejmě bude potřeba nového zaměstnance, který tuto činnost bude vykonávat, protože všichni ostatní jsou plně vytíženi. Mzdové náklady na tohoto zaměstance navrhuji krýt ze zvýšené frekvence velmi populárního prodej bot a jiného textilu v této nemovité kulturní památce, který již dnes zvyšuje kulturní význam objektu.
Závěrem je nutno poznamenat, že někdy je lepší nechat staré věci tak jak jsou a ne zbrkle měnit, inovovat bez vědomí toho, že je s tím spojena i práce, natož když se jedná o věc, která je vystavena na veřejnosti. Největším skeptikům pak může na mysli vytanout myšlenka, že se tomu tak děje i jinde a na problém je zaděláno.
Váš
Stopař
P.S. Ještě že internetové stránky nemá finanční výbor zastupitelstva města.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chytrolín chytrolín | 24. ledna 2007 v 17:00 | Reagovat

já bych doporučoval najmout firmu, nejlépe mělnickou (např. takovou, která již má bohaté zkušenosti s budováním webů pro město, vzpomeňme třeba úplně supr stránky www.melnik.cz, plně validní, funkční ve všech prohlížečích, designově jednička) a za nějakých bratru 150.000,- si nechat ty stránky udělat. a později třeba přidat virtuální prohlídku, ta by mohla stát třeba 60.000,-.

2 raist raist | 25. ledna 2007 v 16:23 | Reagovat

yojo, to by bylo panecku zamestnani, furt online a parkrat za mesic updatovat program, nebo obmenit reklamu na botu, bude vyberove rizeni nebo muzu rovnou poslat svoje vytvory z wordu? :)

3 Stopař Stopař | E-mail | 25. ledna 2007 v 17:22 | Reagovat

Nejlepší bude kontaktovat autora dosavadních stránek, prý je jím sám ředitel MKD Mělník. Je též známý jako tvůrce proslulých volebních stránek ODS Mělník, které byly adeptem na internetový počin roku oblasti Mělnicka. Výběrové řízení určitě proběhne a dopuručuji se přihlásit práce to bude jistě zajímavá a tvůrčí. Kvalifikační předpokladem bude zřejmě pouze znalost MS Word a jeho funkce Uložit a Uložit jako ....

S pozdravem

Stopař

4 raist raist | E-mail | 25. ledna 2007 v 18:33 | Reagovat

hehe :))) zacinam to tu mit rad :)

5 chytrolín chytrolín | 26. ledna 2007 v 16:01 | Reagovat

ach jo, tak z toho zas nic nebude. já ovládám jenom frontpage:)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama